چگونه کمپین پیامکی موفق بسازیم

17 مرداد 1396
23:51

مشخص کردن اهداف

کسب و کارهایی که بدون برنام هریزی و هدف مشخص سامانه پنل پیامک خریداری کرده و به ارسال پیامک تبلیغاتی می پردازند، هیچ وقت موفق نخواهند شد. در ابتدا قبل از شروع، اهداف بازاریابی و وضعیت کسب و کار خود را بررسی کنید تا بتوانید کمپین بازاریابی خود را در جهت اهداف شغلتان پیش ببرید و مطمئن باشید این کمپین شما را به جایی که می خواهید می رساند. داشتن اهداف هوشمندانه )مشخص، قابل دسترس، مرتبط و زمان دار( تضمین خواهد کرد که بازاریابی پیامکی تان شما را به اهداف مدنظرتان خواهد رساند.

ایجاد یک تیم

مسلماً اگر بخواهید کمپین بازاریابی بزرگی داشته باشید، یک نفر به تنهایی قادر به مدیریت همه جنب ههای آن نخواهد بود. پس داشتن یک تیم همه جانبه برای مدیریت اس ام اس ها و کمپین یکی از مهم ترین بخ شها در پیروزی بازاریابی پیامک یتان است.

روشن و واضح بودن

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث شکست بازاریابی های پیامکی می شود، به این خاطر است که مفهوم پیام و درخواست شما از مشتری به درستی مشخص نشده است و مشتری با دیدن پیام شما نمی داند که باید دقیقاً چه کاری انجام دهد. این مثال از شهرآرا را در نظر بگیرید: شهرآرا از مشترکان خود می خواهد که کلمه ariapayamk« را به شماره۷۱۰۷۱۰ ارسال کنند. می توان با اطمینان گفت که تعداد زیادی از افراد کلمه مورد نظر را همراه با علامت های ” ” ارسال خواهند کرد که در واقع اشتباه است و این مطابق خواسته آریاپیامک نیست. کمپی نهای اس ام اسی معمولا بر پایه دو فاکتور هستند: یک کلمه کلیدی و یک کد کوتاه که در این مثال کلمه کلیدی ariapayamk و کد کوتاه همان ۷۱۰۷۱۰ بود. بهتر است که کلمه کلیدی و کد را به صورت مشخص بنویسید که توجه خواننده را به خود جلب کنند.

تشویقی برای کاربران

تلفن هر فرد تقریبا یکی از شخصی ترین وسیله های آن فرد است. بنابراین وقتی به تلفن کسی دسترسی پیدا کرده و اس ام اس ارسال می کنید، باید بتوانید آن ها را تبدیل به مشتریانی وفادار برای خود کنید. و باید پیامک شما مشوقی برای آن ها باشد تا جذب شما شده و به کمپین شما بپیوندند. معمولا برندهای مختلف این کار را با تخفیف های درصدی یا کدهای تخفیف انجام می دهند. در مراحل اولیه تبلیغات اس ام اسی و بازاریابی تان و در زمانی که در حال ایجاد و گسترش لیست مخاطبان خود هستید، می توانید با یک پیشنهاد کوچک مثل یک تخفیف ۲۰ درصدی شروع کنید. و بعدها که تعداد مخاطبانتان زیاد شد و لیست ارسالی گسترش پیدا کرد، می توانید پیشنهادهای بزرگ تر و جذاب تر مثل «یکی بخر یکی ببر » را ارائه کنید. شما همچنین می توانید بدون هیچ گونه پیشنهاد مالی مخاطبتان را جذب کنید. برخی پیشنهادهای غیرمالی که کاربر را تشویق و جذب می کنند عبارتند از: شخصی سازی: “زمانی که محصول مورد علاقه تان برسد شما را مطلع خواهیم کرد.”  ادآوری: “محصول شما امروز ارسال می شود” همکاری: “به ما بگویید که چطور می توانیم کمکتان کنیم”دسترسی: “دسترسی اولیه به جدیدترین محصول یا امکانات ما فقط برای شما که مشتری وفادارمان هستید” امتیازات: “این امکاناتی است که ما تنها در اختیار مشتری های پیامکی ویژه خود قرار می دهیم “.

کسب اجازه

باید اطمینان حاصل کنید که مخاطب راضی به دریافت پیامک های تبلیغاتی شما و کمپین بازاریابی تان است تا دقیقاً به کسانی دسترسی پیدا کنید که تمایل به دیدن اس ام ا سها و شرکت در کمپین شما را دارند. برای حصول اطمینان از رضایت کاربر می توانید مانند مثال پپسی پیامی حاوی یک کلمه و کد بفرستید که دریافت کننده در صورت تمایل برای ادامه و دریافت پیامک های بعدی آن کلمه را به آن کد بفرستد. را ههای دیگری هم برای این کار هست.

زما نبندی دقیق

همان طور که در ابتدا گفتیم، بیشتر از ۹۰ درصد پیامک ها در عرض ۳دقیقه دریافت و خوانده می شوند.  بنابراین اس ام اس یکی از پرسرعت ترین کانال های ارتباطی با مشتریان است. با در نظر گرفتن این سرعت، باید زمان بندی دقیقی برای ارسال پیامک ها و اجرای کمپین خود داشته باشید. اگر مثلا روز جمعه همایشی دارید، فرستادن پیامک آن هر روزی قبل از پنجشنبه بسیار زود است. بهتر است که یک روز قبل بفرستید تا مخاطب فراموش نکند.

تداوم

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که شرکت ها انجام می دهند، این است که پیامک های خود را به طور مرتب و مداوم ارسال نمی کنند. درسته که همیشه باید پیامی هدفمند و دارای ارزش برای مخاطبان خود ارسال کنید که آن ها را جذب کند، ولی اینکه به طور ناگهانی یک مدت طولانی هیچ پیامکی به مخاطبتان نفرستید هم چیز خوبی نیست.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.